Україна та Німеччина визначили ключові моменти співпраці в галузі біоенергетики на 2013-2014 роки

11 Апр

Шляхи подальшої співпраці у галузі біоенергетики на 2013-2014 роки визначили Україна та Німеччина. Їх окреслили на зустрічі з представниками Федерального міністерства продовольства, сільського господарства та захисту прав споживачів Німеччини, яка пройшла в Мінагрополітики.

Фахівці Міністерства аграрної політики та продовольства обговорили з німецькими колегамипідсумки спільної роботи за 2009-2012 роки. Зокрема, протягом цього періоду сторони працювали над втіленням Коопераційного проекту «Сприяння використанню відновлюваних джерел в енергетичних цілях».

Окрім того, учасники зустрічі визначили основні напрямки подальшої співпраці у галузі біоенергетики на 2013-2014 роки.

«Ми працюватимемо в першу чергу над гармонізацією законодавчих та нормативно-правових актів та стандартів України в галузі біоенергетики до законодавства Європейського Союзу, а також  відпрацьовуватимемо питання запровадження економічних механізмів стимулювання виробництва біопалива, аналогічних тим, що застосовуються в Європі», — повідомив директор департаменту інженерно-технічного забезпечення та сільськогосподарського машинобудуванняОлександр Григорович.

Крім того, планується проведення навчання спеціалістів із питань розвитку біоенергетики, вирощування відновлювальної сировини та переробки сільгоспвідходів в енергетичних цілях з урахуванням досвіду ЄС.

Учасники зустрічі відзначили необхідність сприяння сертифікації біомаси, яка експортується з України, відповідно до вимог ЄС. Сторони погодилися щодо визначення конкретних проектів у секторі біоенергетики, які можуть стати показовими та матимуть енергетичний, екологічний та соціальний ефект.

Також у найближчі два роки надаватимуться консультації потенційним інвесторам щодо чинної нормативно-правової бази з виробництва біопалива в Україні, наявної сировинної бази та пропозицій українських підприємств щодо залучення інвестицій.

За матеріалами: Урядовий портал