«Рейковий ровер» — проект зеленої мобільності у Львові

7 Окт

Регіональний ландшафтний парк «Знесіння» сьогодні активно втілює в життя проект зеленої мобільності Львова. Продовжує парк реалізовувати і й свої освітньо-рекреаційні завдання.

Зокрема проект спрямований на пожвавлення використання історичних залізничних шляхів й подальше розширення екологічних та інших мереж. Це частина програми GLEN (Global Learning Educational Network) – Глобальної освітньої мережі для молодих європейців – європейської програми обміну для випускників з акцентом на глобальних взаємозалежностях.

Цьогорічні волонтери – Пеггі Ладе і Сюзанна Корнет з Німеччини, дуже цікавляться  соціальними та екологічними процесами в умовах великого міста. Пеггі нині закінчує ступінь магістра в міській екології в Технічному університеті в Берліні. Сюзанна ж нещодавно закінчила навчання зі ступенем бакалавра в галузі культурології зі спеціалізацією на розвитку міст в Університеті Лєуфана в Люнебургу. Окрім основної мети – створення мережі зеленої мобільності навколо парку, волонтери намагаються сприяти й туристичній  популяризації самого парку.

lviv_mobility_1

«Незважаючи на велику рекреаційну цінність, включно з лісом, озерами, доріжками, велосипедними маршрутами, унікальними геологічними зразками скам’янілостей, а також на чудові краєвиди  на місто, багато мешканців Львова справляють враження людей, котрі не надто добре знайомі з територією парку. Це те, що ми хочемо змінити. Ми були настільки вражені красою природи парку «Знесіння», що відчули бажання поділитися враженнями  й популяризувати його», – розповідають волонтери.

lviv_mobility_2

Зараз у стадії конструювання є прототип залізничної дрезини для історичної колії, котра проходить територією  парку. А запуск першого «рейкового ровера» у Львові запланований вже на середину жовтня.

Автор: Ігор Галущак

для www.biowatt.com.ua