Львів може отримати кошти по Кіотському протоколу

13 Ноя

Львівська міська рада розпочала  співпрацю з Державним агентством екологічних інвестицій України. Означена агенція є саме тим центральним органом виконавчої влади, одним з напрямків діяльності якого є виконання вимог Рамкової конвенції Організації Об’єднаних Націй про зміну клімату та Кіотського протоколу до неї.

Слід також зазначити, що Державне агентство екологічних інвестицій України ще у 2009 році уклало договір продажу одиниць установленої кількості викидів парникових газів з Міністерством довкілля, сільськогосподарських та морських справ Іспанії із подальшим  спрямуванням залучених коштів на реалізацію проектів із скорочення викидів парникових газів. За рахунок цих коштів в Україні й було відібрано для реалізації низку проектних пропозицій.

У жовтні 2014 року Агентство прийняло рішення підтримати ініціативу Львівської міськради щодо вирішення питань зменшення викидів вуглекислого газу та енергозбереження у місті Львові та здійснити фінансування проектів із встановлення індивідуальних теплових пунктів (ІТП). Відтак, одним із погоджених напрямків є реалізація проектів з модернізації станцій теплопостачання  з обсягом фінансування на суму близько 5 млн. євро.

Зокрема, у місті Львові заплановано втілити проект реконструкції систем теплозабезпечення групи будинків Шевченківського району з встановленням ІТП. А 11 листопада  2014 року укладено договір між ЛМКП «Львівтеплоенерго» та ТзОВ «Теплоенергопроект» на підготовку робочого проекту, після розробки якого й  розпочнеться практична робота з імплементації проекту.

Авто: Ігор Галущак