Ісландія — лідер в отриманні електроенергії з ВДЕ

6 Окт

Згідно зі звітом Національної енергетичної адміністрації в 2013 році Ісландія виробила 71% своєї електроенергії за допомогою гідроелектростанцій. На геотермальні електростанції довелося 24 відсотка, а на невідновлювані джерела електроенергії — 5 відсотків. Загальна встановлена потужність електричної генерації — 2579 МВт.

Незважаючи на те, що Ісландія є одним з лідерів по споживанню електроенергії на душу населення, держава змогла задовольнити потреби громадян практично тільки за рахунок поновлюваних джерел енергії. Досягти цього вдалося завдяки гео— і гідротермальним ресурсам, якими багатий вулканічний острів. При цьому геотермальна енергія також йде на опалення будинків і нагрівання води.

Менеджер з комунікацій найбільшої ісландської енергетичної компанії Reykjavik Energy Ейрікур Хьялмарссе відзначає, що ісландці стали реалізувати потенціал місцевих поновлюваних джерел енергії тоді, коли це дозволили технології, а також коли утворилися певні зовнішні чинники. Йдеться про подорожчання викопного палива, а також скруті транспортування палива під час Другої світової війни.

За матеріалами: ukrbio.com