Важливість законодавчого поля для інвесторів

13 Окт

12 жовтня 2016 року у комітеті ВРУ з питань ПЕК відбувався круглий стіл «Відновлювані джерела енергії та енергоефективність в новій Енергетичній стратегії України – імітація змін чи основа для реформи енергетичного сектору?».

Виступаючи, Голова Держенергоефективності Сергій Савчук відзначив важливість обговорення цілей розвитку відновлюваної енергетики до 2035 та 2050 років. Водночас він звернув увагу присутніх на те, що вже сьогодні необхідно робити чіткі кроки законодавчого регулювання сфери відновлюваної енергетики. За його словами Держенергоефективності разом з Комітетом ВРУ з питань ПЕК та іншими народними депутатами саме з цією метою розробило вже чимало законопроектів, які потребують якнайшвидшого прийняття.

Наразі на розгляді у Верховній Раді України знаходяться такі ключові законопроекти:

Німецький експерт, розробник системи «зелених» тарифів, Ханс-Йозеф Фелл, висловив позицію про те, що розвиток відновлюваної енергетики в Україні – єдиний шлях позбуття залежності від імпортованих традиційних енергоресурсів, особливо газу. Також, за «зеленими» проектами – економічне зростання, додаткова зайнятість населення, сталий енергетичний розвиток країни.

Ханс-Йозеф Фелл розповів про досвід Німеччини на шляху розвитку відновлюваної енергетики. Крім того, повідомив, що в деяких країнах, наприклад, Данії, Швеції, Ісландії, вже розробляються стратегії переходу на 100%-ве використання відновлюваних джерел енергії до 2050 року. За його словами, Україна, враховуючи її ресурсний потенціал, має всі шанси наздогнати розвинуті країни. Для цього потрібна правильна політика стимулювання розвитку цієї сфери.