Перспективи вирощування енергетичних культур в Україні

4 Июл

«В Україні є багато земель, які не використовуються у сільському господарстві – це близько 4 млн га сільськогосподарських земель низької якості, з низькими показниками врожайності, які доцільно використовувати саме для вирощування енергетичних рослин», – повідомив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук, коментуючи проведення Всеукраїнського семінару «Перспективи вирощування енергетичних культур в Україні», та додав, що за підрахунками експертів при вирощуванні на 1 млн га енергетичних культур та середній їх врожайності 11,5 млн т/рік потенційно можна замістити до 5,5 млрд м3 газу в рік.

«Отже, наприклад, при використанні 4 млн га таких малородючих земель для вирощування енергетичної верби, тополі, міскантусу тощо, подальшій їх переробці для спалювання в котлах, можна досягти заміщення близько 20 млрд м3 газу щорічно», – повідомив Сергій Савчук.

Під час свого виступу на семінарі Юрій Шафаренко, начальник Управління заміщення традиційних видів палива Держенергоефективності, зазначив, що вагомим аргументом для розвитку зеленої енергетики є те, що енергетичні культури, такі як енергетична верба та міскантус, здатні рости на землях, які виведені з сільськогосподарського використання, та формувати за таких умов велику кількість біомаси, яка потім може бути використана саме для заміщення газу.

Він також нагадав присутнім, що країни Європи, Америка, Китай, Японія демонструють величезні темпи розвитку відновлюваних джерел енергії, і якщо говорити про біомасу, то у всіх вищезгаданих країнах вона використовується як при виробництві електрики, тепла, так і при виробництві рідких видів палива, зокрема, біоетанолу.

«Україна має гарні передумови для динамічного розвитку біоенергетики та великий потенціал використання біомаси саме для заміщення газу», – підкреслив Юрій Шафаренко і додав, що сьогодні в країні вже існує ряд компаній, які вирощують енергетичні культури. І, навіть, є практичні приклади реалізації таких проектів.

Довідково:

30 червня 2016 року у Київській області в смт. Дослідницьке Держенергоефективності провело Всеукраїнський семінар «Перспективи вирощування енергетичних культур в Україні».

Захід організовано спільно з Київською обласною державною адміністрацією за підтримки Всеукраїнської теплогенеруючої компанії «Укртепло» та Біоенергетичної асоціації України на території Українського науково-дослідного інституту прогнозування та випробування техніки і технологій для сільськогосподарського виробництва ім. Л. Погорілого.

Під час теоретичної сесії учасники семінару ділилися практичним досвідом використання енергетичних культур в Україні, обговорили існуючі проблеми та механізми регулювання їх вирощування, шляхи стимулювання розвитку цієї сфери, а також ознайомились з досвідом Нідерландів.