Зміни до ЗУ «Про побічні продукти тваринного походження, не призначені для споживання людиною»

5 Окт

21 вересня 2016 року Верховна Рада України проголосувала за ПЗУ 2150а «Про побічні продукти тваринного походження, що не призначені для споживання людиною» в другому читанні. За прийняття законопроекту проголосувало 230 депутатів.

Парламентом у другому читанні та в цілому прийнято проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про побічні продукти тваринного походження, не призначені для споживання людиною» (щодо узгодження його положень у сфері поводження з продуктами тваринного походження, що належать до категорії II, з вимогами законодавства ЄС)» (реєстр. №2150а).

Законопроект, який було розроблено за участю профільних тваринницьких асоціацій, приводить положення Закону України «Про побічні продукти тваринного походження, не призначені для споживання людиною» у сфері поводження з продуктами тваринного походження, що належать до категорії II (передовсім гною) у відповідність з вимогами законодавства ЄС і дає змогу «дихати» тваринникам.

Законом передбачається значне розширення способів поводження з побічними продуктами, віднесеними до другої категорії, як це передбачено законодавством ЄС. Якщо щодо цих продуктів компетентним органом не встановлено ризику поширення серйозних інфекційних хвороб, вони можуть бути перероблені на органічні добрива та покращувачі ґрунту, компостовані або перетворені у біогаз – з попереднім обробленням або без такого оброблення.

Отже, прийнятий Закон усуває невиправдані бар’єри для розвитку тваринницької галузі, а саме знімає необхідність значних додаткових і нічим не обгрунтованих витрат сільгоспвиробників на стерилізацію гною під тиском.

За матеріалами: a7d.com.ua