Житомир залучив 3 млн. євро інвестицій для впровадження енергоефективних проектів

30 Сен

На таку суму кредитну угоду підписали Міжнародна фінансова організація НЕФКО і місто Житомир. Кошти направлять на виконання енергоефективних заходів у 19 будівлях бюджетної сфери міста: школах, дитячих садочках та будівлях центральної міської лікарні.

На практиці проект буде спрямований на встановлення індивідуальних теплових пунктів, утеплення дахів та фасадів, а також заміну старих вікон на нові енергоефективні.

Проект також фінансується Фондом Східноєвропейського Партнерства з Енергоефективності та Довкілля (Е5П), Шведським Агентством з Міжнародного Розвитку та Співробітництва (Sida) та самим містом. Технічна допомога, необхідна для підготовки та впровадження проекту, була надана Урядом Швеції. Проект також підтримується Німецькою організацію з розвитку GIZ. Загальний бюджет інвестиції складає 4,7 мільйонів євро.

«Враховуючи велику актуальність теми енергоефективності в Україні, цей проект є дуже показовим і важливим. Його буде реалізовано на муніципальному рівні, який сьогодні має найбільший потенціал. Я хочу запевнити наших колег – представників місцевого самоврядування, а також іноземних партнерів, що ми робимо і робитимемо усе від нас залежне, щоб на муніципальному рівні подібні проекти активно розвивалися. Ми також законодавчо сприятимемо тому, щоб максимально полегшити доступ муніципалітетів до залучення інвестицій, які направлятимуться на впровадження енергоефективних проектів та розбудову інфраструктури», — зазначив під час церемонії підписання договору заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Мирослав Кошелюк.

«Враховуючи важкі часи в Україні, я надзвичайно ціную можливість підписати дану угоду. Проект вирішить тільки невелику частину проблем, що виникнуть в подальшому у всієї місцевої влади у країні, однак мені здається, що він є цінним та чітким сигналом про те, що амбіції НЕФКО працювати в Україні залишаються. Це є довгостроковими зобов’язаннями», — сказав Ульф Бойо, старший інвестиційний менеджер НЕФКО.

Шляхом впровадження цього проекту місто Житомир буде спроможне зменшити споживання газу у згаданих будівлях на 1,5 мільйонів куб. м. на рік. Це означає зменшення споживання тепла на 13 300 MВт/год. на рік в результаті інвестиції. Екологічні вигоди також будуть високими з щорічними зниженнями  викидів СО2 на 2 700 т.

Це вже третій профінансований енергоефективний проект НЕФКО в Житомирі. В 2012 році НЕФКО профінансувала інший проект, що стосується модернізації вуличного освітлення в Житомирі та будівлі бюджетної сфери із застосуванням більш ефективних систем утеплення та індивідуальних теплових пунктів. В рамках Шведської програми фінансування «ДемоУкраїна» були також надані кошти на проект, націлений на модернізацію системи теплопостачання у Житомирі.

Довідково:

НЕФКО є міжнародною фінансовою організацією, утвореною п’ятьма країнами Північної Європи: Данією, Фінляндією, Ісландією, Норвегією та Швецією. НЕФКО фінансує екологічні проекти та інвестиції першочергово у Росії, Україні та Білорусі, а також кліматичні проекти у всьому світі. Основний фокус НЕФКО – це генерувати позитивний екологічний ефект, що представляє інтерес для Північного регіону.

Кредитний портфель НЕФКО в Україні складається з 45 активних проектів у різних сферах та секторах. У 2013 році більш ніж 22% кредитування НЕФКО було направлене на українські інвестиції.

Фонд Східноєвропейського Партнерства з Енергоефективності та Довкілля (Е5П) є багато донорським фондом із загальною вартістю 95 мільйонів євро, що управляється ЄБРР та направлений на просування енергоефективних інвестицій в Україні та інших країнах Східного Партнерства. Фонд доповнює енергоефективні кредити, надані фінансовими організаціями, такими як Європейський Банк Реконструкції та Розвитку, Європейський Інвестиційний Банк, Північний Інвестиційний Банк, Північна Екологічна Фінансова Корпорація та група Світового Банку. Вкладниками Е5П є Європейський Союз, Швеція, Україна, АМР США, Данія, Норвегія, Фінляндія, Польща, Естонія, Ісландія, Литва та Латвія. 

За матеріалами: Мінрегіонбуд