Зелена енергетика на городі

30 Окт

Зелена енергетика на городі

В селищі Затон, Великобагачанського району, що на Полтавщині підприємець побудував 30 кВт електростанцію на власному полі. Це не тільки звільнило його від платіжок за світло, а й стало приносити гарний дохід.

Олексій Онищенко за фахом зоотехнік, раніше займався сільським господарством, але потім перейшов на «зелену сторону». З 2017 року у господарстві Олексія є власна сонячна електростанція потужністю 30 кВт/год. За його словами,  стартова потужність  станції була 3 кВт.

Наразі підприємець користується зеленим тарифом – продає вироблену електроенергію в загальну мережу згідно з договором ПАТ «Полтаваобленерго». Процес підписання документів  зайняв близько  6-7 міс.

«Я 5 % виробленої енергії споживаю – все інше продаю. Термін окупності моєї станції 5-6 років» — зазначив Олексій, власник панелей.

Унікальність електростанції в тому, що площадки мають трекінгові системи, які забезпечують автоматичне обертання панелей за сонцем протягом світлового дня.

Завдяки такому механізму виробіток електроенергії збільшується на 30 – 40 %, у порівнянні з нерухомими панелями, що вставляються  на даху.

У похмуру погоду електростанція виробляє 3 кВт за год, цього вистачає на власні потреби господарства.

Варто зазначити, що зелений тариф діє лише на електроенергію, що виробляється станцією в надлишку, за умови обов’язкового власного споживання господарством. Тож підприємець наголошує — домашня електростанція невеликої потужності буде покривати тільки власні потреби. Але окрім прибутку є ще один плюс – незалежність від комунальних платіжок.

Як зазначає фахівець з енергозбереження та ВДЕ Громадської організації «ЕКОЛТАВА» — Максим Макуха зелений тариф це загальноєвропейська практика. Згідно з законодавством України, виробники електроенергії через ВДЕ можуть продавати її у загальну мережу. Для тих, хто підпише договір до 2019 року  зелений тариф становить 17-18 євроцентів за 1 кВт (залежно від курсу —  від 4 до 5 грн). Після зазначеного терміну величина тарифу буде зменшуватися.

За матеріалами: ГО «Еколтава»