Законопроект №2473а про скасування окремих податкових пільг

9 Июл

У Верховній Раді України зареєстровано законопроект «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо скасування окремих податкових пільг» під номером №2473а від 2 липня 2013 року.

Даним законопроектом передбачається відмінити діючі пільги на оподаткування операцій з імпорту на територію України устаткування, яке працює на відновлювальних джерелах енергії або використовується для їхнього виробництва.

Іншими словами, мова йде про те, щоб скасувати існуючі податкові пільги при ввезені на територію України енергозберігаючих товарів. Незважаючи на те, що на сьогоднішній день отримати пільгу досить складно через довгу процедуру для отримання такого рішення, наші парламентарії вирішили остаточно їх скасувати. Зокрема, мова йде про виключення з Податкового кодексу України пунктів 197.14 та 197.16 статті 197.

В пояснювальній записці до Законопроекту №2473а основним мотивом прийняття такого рішення є збільшення надходжень до бюджету на 24 млрд. грн. При тому, не відомо звідки автори законопроекту взяли таку цифру, оскільки в тій же пояснювальній записці вказують, що в 2012 році було звільнено від оподаткування митом і ПДВ на суму 1,5 млрд. грн.

Замість того, щоб боротись з корупційними схемами, які виникають чи можуть виникати в рамках дії податкових пільг, наші парламентарії вирішили остаточно ліквідувати можливості для розвитку підприємств, які справді розвивають виробничі проекти в Україні в сфері енергоефективності.