Верховна Рада ратифікувала Київський протокол Оргуської Конвенції

16 Фев

Верховна Рада ратифікувала Київський протокол Оргуської Конвенції, який зобов’язує Україну створити систему моніторингу забруднення довкілля європейського зразка. Відповідний закон був ухвалений 3 лютого.

Згідно положень Оргуської Конвенції та нині ратифікованого Київського протоколу до неї, інформація про стан довкілля та джерел викидів має доноситися до суспільства.

Підписавши Київський протокол у 2003 році, Україна зобов’язалася впровадити загальнодержавну публічну електронну систему кадастрів викидів забруднюючих речовин та згодом приєднатися до європейської системи. Проте ратифікували протокол лише тепер.

Експерти Національного екологічного центру України вважають це рішення Верховної Ради правильним і необхідним з огляду на європейські прагнення та міжнародні зобов’язання України.

«Ратификація Київського протоколу – це вагомий крок, що наближує нас до Європейських норм в сфері захисту довкілля і лягає в русло виконання міжнародних зобов’язань України, – коментує Олег Савицький, експерт Національного екологічного центру України. – Відкритий реєстр допоможе звичайним українцям відстежувати викиди від підприємств, що забруднюють довкілля в їхніх регіонах. Тоді українці зможуть вимагати обмеження цих викидів до гранично допустимих”.

Експерт додає, що, згідно умов договору про приєднання до Енергетичного Співтовариства в рамках імплементації Директиви про промислові викиди 2010/75/EU, з 2018 року уряд України також має подавати дані щодо викидів забруднюючих речовин від великих спалюючих установок (ТЕС, ТЕЦ, великі котельні) в Секретаріат Енергетичного Співтовариства. Тому створення реєстру викидів забруднюючих речовин від об’єктів теплової енергетики є нагальним завданням уряду.

Закон України “Про ратифікацію Протоколу про реєстри викидів і перенесення забруднювачів” буде переданий на підпис Президенту України.

За матеріалами: energefficiency.in.ua