Укртепло розповіло про підсумки опалювального сезону 2016-2017 рр

10 Май

Керівництво групи компаній «Укртепло», котрі володіють котельнями на відновлювальних джерлах енергії по всій Україні, розповіло про підсумки опалювального сезону 2016-2017 рр. За їх підрахунками, завдяки переходу ряду українських котелень на альтернативне паливо за один опалювальий сезон вдалося зекономити 16 млн кубометрів газу.

У опалювальному сезоні 2016-2017 рр. «Укртепло» виробила 130 тис. гігакалорій тепла. Для такої кількості теплової енергії знадобилося б понад 16 млн. кубометрів газу, але замість газу було використано біопаливо — пелети, брикети, дрова. Відтак на цей об’єм вдалося зменшити споживання блакитного палива в Україні.

Наразі ГК «Укртепло» володіє 110 котельнями в 14 регіонах країнах сумарною потужністю понад 158 МВт. Загалом компанія забезпечує теплом понад 400 споживачів і опалює близько 1,3 млн. квадратних метрів.

Засновник найбільшої мережі об’єктів на біопаливі в країні Іван Надєїн вважає,  що Україна в найближчі роки може значно збільшити виробництво тепла з відновлюваних джерел.

«Попит зростає, оскільки біопаливо дешевше за газ. Крім того, зменшується тиск монополій, які стримують конкуренцію. Зокрема, в 2017 році було прийнято законопроект 4334. Документ передає право місцевим органам влади встановлювати тариф на теплову енергію на рівні 90% від чинного тарифу на тепло з газу для бюджетних установ і населення».

За його підрахунками, закон дасть можливість скоротити імпорт газу на 3 млрд. кубометрів, збільшити до 20 тис. кількість нових робочих місць і залишити в економіці країни не менше 18 млрд. грн.

За матеріалами: energolife.info