У Данії презентували українські інвестиційні проекти

23 Авг

21 серпня в рамках робочої поїздки до м. Копенгаген (Данія) Голова Держенергоефективності Сергій Савчук провів низку ділових зустрічей з данськими партнерами, яким презентував переваги українського ринку відновлюваних джерел енергії та перспективні для інвестування проекти.

Зокрема, С.Савчук разом з представниками Енергетичного агентства Данії обговорив успішність проекту «Українсько-данський енергетичний центр» та плани його роботи на 2017-2020 роки. Сторони зауважили на необхідності подальшого удосконалення законодавчої бази та стимулювання впровадження «зелених» проектів в Україні. Також, данські експерти наголосили на важливості підготовки якісної проектної документації для залучення інвестицій.

Джерела фінансування проектів у цій сфері презентували представники МЗС Данії, під егідою якого реалізується проект «Danida Business Finance». Цей проект надає пільгові безвідсоткові кредити на реалізацію інфраструктурних проектів у країнах, що розвиваються. Таке фінансування передбачено лише для некомерційних проектів, які мають позитивний ефект на сталий розвиток країни.

Голова Держенергоефективності презентував представникам проекту «Danida Business Finance» 18 розроблених проектів з виробництва енергії з відходів в різних містах України. Усі вони необхідні місцевим громадам для вирішення питання утилізації сміття та водночас енергозабезпечення.

За підсумками зустрічі сторони домовилися продовжити співпрацю і вже найближчим часом опрацювати можливості залучення данської технічної допомоги для розробки та впровадження пілотних проектів з відновлюваної енергетики в Україні. У свою чергу, представники проекту «Danida Business Finance» сфокусуються на  вивченні презентованих проектів з виробництва енергії з відходів.

За матеріалами: Держенергоефективність