НКРЕКП хоче збільшити вартість підключення до електромереж

31 Янв

Національна комісія, що здійснює Державне регулювання у сферах енергетики  та комунальних послуг на засіданні у вівторок планує підвищити вартість приєднання до електричних мереж більше, ніж в 6 разів.

Про це йдеться у прес-релізі «Української асоціації відновлювальної енергетики».

У асоціації повідомили, що НКРЕ на засіданні у вівторок планує встановити величини питомої вартості нестандартного приєднання електроустановок до електромереж на 2017 рік, що призведе до значного підвищення вартості підключення як нових генеруючих потужностей, так й будь-якого споживача, який планує приєднатися до мереж.

«Це рішення створює значний негативний вплив на інвестклімат в Україні та фактично унеможливлює створення нових виробництв. Дане рішення розроблялося з ціллю забезпечення прозорого механізму приєднання нових об’єктів до електромережі, проте розміри ставок на дану послуги є завищеними та необґрунтованими», — йдеться у прес-релізі.

Як наголошується, затвердження вартості приєднання на запропонованому рівні може негативно відобразитися на енергетичній галузі через неможливість понесення генеруючими підприємствами додаткових витрат на приєднання (додатково 30% від загального обсягу інвестицій), відповідно зменшиться кількість приєднання нових станцій.

«Значним чином зміни вплинуть на галузь відновлюваної енергетики, оскільки нею здебільшого представлені нові потужності. В результаті прийняття вищезгаданого рішення може привести до призупинення розвитку галузі», — наголошується у повідомленні.

Згідно з повідомленням, прийняття зазначеного рішення може надзвичайно негативно позначитися на інвестиційному кліматі в країні, знизити конкурентоспроможність України у залученні іноземного капіталу.

«Ймовірним результатом стане відмова від інвестицій в українську економіку, відсутність створення нових підприємств, а, відповідно, нових вітчизняних виробництв, погіршення торгового балансу, та як результат погіршення добробуту кожного українця», — заявили у асоціації.

За матеріалами: epravda.com.ua