На Прикарпатті інтенсивно працюють над проектами сонячних електростанцій

26 Авг

В Івано-Франківській області у чотирьох населених пунктах виділили землю для будівництва сонячних електростанцій.

На довгострокову оренду земельних ділянок для розташування СЕС претендують компанії «Сонце Галичини» та «Сонце Прикарпаття».

Так, про наміри побудувати сонячну електростанцію у селі Стримба Надвірнянського району у квітні цього року заявило ТзОВ «Сонце Прикарпаття». Під час громадських слухань жителі підтримали ініціативу товариства і виступили за надання дозволу на виготовлення необхідних документів для передачі в оренду земельної ділянки площею 30 га. Підприємство в свою чергу зобов’язалося щорічно поповнювати місцевий бюджет та брати участь у соціально-економічному розвитку населеного пункту.

Сонячна перспектива чекає й на інші населені пункти Прикарпаття, зокрема у Галицькому районі: Бурштин, Насташине, Більшівці.

За словами міського голови Бурштина Роксолани Джури, на перемовини та громадські слухання приїжджали представники компанії «Сонце Галичини». «Про роботу компанії відгуки позитивні, потенційне фінансування вона ймовірно отримає від фірми зі Швейцарії, — розповідає вона. — Наразі 37 га території Бурштина зареєстровано як індустріальний парк – якщо «Сонце Галичини» погодиться на співпрацю у міський бюджет треба буде сплатити 2,5 млн грн. разом із земельним податком».

За словами голови земельної комісії Бурштинської міськради Ігоря Карвацького, в індустріальному парку – 32,5 га земель промислового призначення, 4,5 га – сільськогосподарського. «У концепцію індустріального парку, ми внесли зміни, які передбачають діяльність відновлювальних джерел, — пояснює фахівець. — Перемовини з інвестором буде вести управляюча компанія, яку через конкурс повинна вибрати спеціально створена комісія, а міська рада — погодити рішення».

Умови оренди будуть обговорені під час перемовин. Спочатку представники компанії хотіли орендувати землю на 49 років, але їм повідомили, що максимальний термін – 10.

У Насташиному вже виділили «Сонцю Галичини» приблизно 40 га.

Компанія також претендує на земельні ділянки у Більшівцях, де потенційні інвестори планують встановити сонячну електростанцію потужністю 9 МВт на площі 12 га.

«Земльна ділянка розташована за межами населеного пункту – це пасовище, уже відбулося громадське обговорення — жителі не заперечують, — розповідає голова Більшівської об’єднаної територіальної громади Василь Саноцький. — Під час повеней цю територію підтоплює, однак інвесторів це не лякає».

Станція має бути зареєстрована на території селищної ради об’єднаної громади, щоб податки спрямовувалися у місцевий бюджет, каже голова. Реалізація «сонячного» проекту дасть 10 постійних та кілька сезонних робочих місць.

За словами Василя Саноцького, договір підписуватиме Держгеокадастр.

За матеріалами: ecotown.com.ua