На Івано-Франківщині побудують ВЕС потужністю 6 МВт

21 Дек

В Долинському районі районі Івано-Франківської області почали будувати вітроелектростанцію потужністю 6 МВт. Площа ділянки складає 1,75 га.

Вітроелектростанцію будує луцьке підприємство «Вінд Енерджі«.

За словами представника компанії, відповідального за виконання робіт, ВЕС будуть будувати у дві черги.

Шевченкове обрали для будівництва вітроелектростанції завдяки наявності вітрового коридору, продовжує Микола Мацалак. «Дослідження показали, що сила вітрів дозволяє розміщувати електростанцію, — розповідає сільський голова Микола Мацалака. — Будівництво вітропарку було передбачене генпланом».

Для зведення ВЕС село самостійно шукало інвестора, розміщуючи інформацію про наміри реалізувати такий проект.

«На початку 2016-ого зацікавився інвестор з Німеччини, — розповідає сільський голова. — На громадських слуханнях мешканці заявили, що не проти такого будівництва, почалася робота над документацією, а восени був виданий дозвіл на будівництво».

Микола Мацалак зауважив, що село отримуватиме орендну плату за земельну ділянку, на якій розташується вітроелектростанція. «Також з інвестором плануємо підписати угоду про соціально-економічний розвиток села, — говорить він. – Хочу, щоб компанія допомогла з утепленням будинку культури та встановила сонячні батареї на його даху».

За матеріалами: galka.if.ua