На Дніпропетровщині ввели в експлуатацію біоТЕЦ

13 Фев

Нещодавно в селі Знаменівка Новомосковського району Дніпропетровської області введено в експлуатацію теплоелектростанцію на біомасі. Її теплопродуктивність становить 12 Гкал/год. Електрична потужність установки складає 3,6 МВт.

Це не перший великий в регіоні об’єкт, який працює на альтернативних джерелах енергії і який, таким чином, дозволяє заміщувати газ та економити кошти.

Вже другий рік поспіль у місті Дніпро працює твердопаливна котельня, яка постачає тепло п’яти медичним закладам. Котельня загальною потужністю 10,5 МВт використовує в якості палива гранули з біомаси, а саме — пелети з лушпиння соняшника. Така котельня дозволяє заміщувати до 2 млн м3 газу в рік. Крім встановлення котельні, було споруджено нові теплові мережі. Це дозволило зменшити втрати тепла на етапі транспортування до мінімуму.

З метою популяризації досвіду Дніпра та переваг встановлення біо-ТЕЦ та твердопаливних котелень серед громадськості та представників інших регіонів 24 березня цього року Держенергоефективності планує провести масштабний семінар на тему: «Тепло з альтернативних джерел енергії – крок до економічного розвитку регіонів України«.

У ході семінару заплановано огляд зазначеної твердопаливної котельні загальною потужністю 10,5 МВт.