Естонія поділиться своїм досвідом використання альтернативних джерел енергії в агросекторі

6 Июн

4 червня, в рамках проведення XXVIМіжнародної агропромислової виставки “АГРО-2014” Міністр аграрної політики та продовольства України Ігор Швайка зустрівся з Міністром сільського господарства Естонської Республіки Іваром Падаром.

На зустрічі обговорювалися питання обміну досвідом у проведенні модернізації підприємств відповідно до вимог ЄС, а також питання харчової промисловості, племінного тваринництва, рибного господарства та інформаційних технологій.

Cторони обговорили поглиблену і всеосяжну зону вільної торгівлі. Міністр зазначив, що в рамках майбутньої зони вільної торгівлі Україна розраховує на значне покращення доступу на ринки ЄС не тільки традиційних сировинних товарів, а й продукції переробної промисловості, активно нарощує обсяги виробництва і постійно покращує якість продукції.

“Особливо цінним є досвід Естонії, яка з моменту вступу до ЄС пройшла шлях модернізації економіки і пристосування до вимог європейського ринку. Для України, яка починає цей шлях, надзвичайно важливі поради та досвід естонців, які готові допомагати нам у цьому напрямку. Зокрема, найбільш важливими сферами є: приведення українських регламентів у відповідність до європейських технічних вимог, використання досягнень інформатизації в сільському господарстві. Для нас це є викликом, враховуючи обмежений час на виконання цих процедур. Проте, впевнений, що з такими стабільними і передбачуваними партнерами як Естонія нам це вдасться зробити. В Україні перспективний розвиток рибництва. Тому ми запрошуємо естонських партнерів до співпраці в цьому напрямку, а також до створення спільних підприємств”, – заявив глава Мінагрополітики.

З ініціативи естонської сторони обговорювалися можливості співпраці у сфері обслуговування дотацій для сільського господарства та використання альтернативних джерел енергії.

Міністр сільського господарства Естонської Республіки Івар Падар зазначив: “Естонія має досвід розробки альтернативних джерел енергії, зокрема, біопалива. Ми знаємо, що Україна, яка опинилася в складній ситуації через ворожі дії Росії і “Газпрому”, зараз активно працює над диверсифікацією джерел енергії. Ми готові поділитися своїм досвідом і напрацюваннями, оскільки переконані, що швидкий і ефективний перехід України на альтернативні джерела енергії не тільки дозволить Україні звільнитися від газової кабали, але й стане хорошим прикладом для Європи, яка також є енергозалежною”.

За матеріалами: finance.ua