Держенергоефективності презентувало концепцію фінансування енергоефективної модернізації підприємств

28 Ноя

Під час IX Міжнародного інвестиційного бізнес-форуму у Києві Голова Держенергоефективності Сергій Савчук представив механізм стимулювання енергоємних підприємств до енергоефективності, розроблений Агентством спільно з Українсько-данським енергетичним центром.

Як пояснив С.Савчук, промисловість – один з найбільш енергоємних секторів економіки. Відповідно до Національного плану дій з енергоефективності до 2020 року Україна має скоротити енергоспоживання на 9%, а це близько 6,5 млн т н е, де промисловість складає 25%. Крім цього, Україна ратифікувала Паризьку угоду та взяла на себе зобов’язання щодо зменшення викидів парникових газів в атмосферу. Все це потребує масштабного запровадження енергоефективних заходів на промислових об’єктах.

За словами Голови Держенергоефективності, розроблений механізм передбачає, що кошти від вуглецевого податку будуть акумулюватися на рахунку у держбюджеті і будуть спрямовані виключно на фінансування заходів із енергоефективності та відновлюваних джерел енергії на підприємствах.

«Таким чином буде створено гарантоване джерело фінансування заходів зі скорочення енергоспоживання, зменшення викидів вуглецю та переходу на «чисті» джерела», — підкреслив С.Савчук.

Як повідомив С.Савчук, в основі механізму – досвід 18 країн світу, де вуглецевий податок мотивує підприємства займатися енергоефективністю. Наприклад, у Данії підприємства укладають угоди з Данським енергетичним агентством, відповідно до яких отримують пільговий податок, а також проводять енергоаудит, впроваджують системи енергоменеджменту та проекти з енергоефективності.

«Від механізму стимулювання до енергоефективності виграють, в першу чергу, підприємства. Вони зможуть скоротити енергоспоживання та викиди СО2, не обмежуючи, а навіть збільшуючи обсяги виробництва та якість продукції. Зростатиме конкурентоспроможність підприємств, міцнітиме і економіка всієї країни», — підсумував Голова.

За матеріалами: Держенергоефективність