БАУ закликає НКРЕКП припинити дискримінацію виробників тепла із місцевих видів палива

10 Ноя

Біоенергетична асоціація України вкотре звернулась до голови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) з проханням сприяти виконанню Постанови КМУ №453.

Згідно Постанови №453 тарифи на теплову енергію з ВДЕ для бюджетних установ встановлюються НКРЕКП відповідно до середньозваженого тарифу для виробників теплової енергії з газу. Тарифи на теплову енергію з газу теж встановлює НКРЕКП.

Востаннє такий середньозважений тариф у розмірі 1097,24 грн./Гкал без ПДВ був прийнятий ще у грудні минулого 2014 року та всі ці 10 місяців не переглядався, хоча за цей час відбувались суттєві зміни ціни природного газу.

НКРЕКП, не надаючи підтверджуючих розрахунків, на словах стверджує, що у разі перегляду зараз середньозваженого тарифу, він суттєво не зміниться.

Експерти БАУ на основі даних, доступних на сайті НКРЕКП, зробили Розрахунок середньозваженого тарифу та отримали результат на рівні 1278 грн./Гкал без ПДВ

Отже виробники теплової енергії з ВДЕ на відміну від виробників з природного газу недоотримують приблизно 180 грн./Гкал без ПДВ.

Варто також додати, що за останній рік змінились ціни не тільки на природний газ, а також на електроенергію, матеріали, логістику тощо.

Позиція НКРЕКП виходить дещо дивною. За їхньою логікою, якщо ви споживаєте імпортний газ, то держава для вас знайде кошти, а якщо ви проінвестували кошти в нову котельню, поставили нові котли (на сьогоднішній день в більшості українського виробництва), створюєте нові робочі місця, купуєте місцеве біопаливо, стимулюючи малий бізнес в сільській місцевості, то ви маєте працювати в збиток.

За матеріалами: БАУ