Україна увійшла до списку 20 найкращих газових хабів Європи

29 Ноя

Україна вперше увійшла до двадцятки найкращих газових хабів Європи, посівши 18-те місце і випередивши Болгарію і Румунію. Про це повідомляє прес-служба Національного нафтогазового холдингу «Нафтогаз України».

«Україна вперше увійшла до двадцятки кращих газових хабів Європи в рейтингу Європейської асоціації газових трейдерів (EFET), посівши 18-те місце. EFET вперше включила Україну у щорічний огляд газових хабів», — повідомили в компанії, додавши, що наша країна отримала 3,5 балу і поступилася таким ліквідним хабам, як NBP (Велика Британія), TTF (Нідерланди), NCG (Німеччина), але випередила Болгарію і Румунію, які розпочали процес лібералізації газового ринку значно раніше за Україну.

За інформацією «Нафтогазу», для поліпшення позицій в рейтингу Україна має встановити тарифи на внутрішніх точках входу/виходу з газотранспортної системи, впровадити щоденне балансування роботи ГТС і розвивати торгівлю газом у рамках процесу щоденного балансування.

«Прийняття проекту змін до Кодексу ГТС, який було розроблено «Укртрансгазом» і подано в Національну комісію, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, допоможе українському хабу значно поліпшити свої позиції і піднятися в наступному огляді EFET», — відзначили в держхолдингу.

За матеріалами: УНІАН